Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Nie rozmawiajmy przez telefon!

Data publikacji 28.06.2023

Rozpoczął się okres wakacyjny, podczas którego wielu z Nas wyruszy w podróż z całą rodziną. Wzmożony ruch na drogach, oślepiające słońce, czy brak skupienia kierowcy mogą doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Jedną z przyczyn wypadków i kolizji drogowych jest korzystanie z telefonów podczas jazdy trzymając słuchawkę w ręku. Do dziś wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że nie tylko rozmowa polegająca na trzymaniu telefonu przy uchu jest zagrożona mandantem karnym w wysokości 500 zł oraz 12 pkt karnych. Już samo trzymanie słuchawki w ręku jest wykroczeniem i każdy kierowca, który łamie ten przepis może zostać ukarany. Takie zachowanie rozprasza uwagę i nie pozwala skupić się w pełni na tym, co się dzieje na drodze. Policjanci podczas kontroli drogowych regularnie korzystają z bezzałogowego statku powietrznego. Dron z dużej odległości ma mażliwość zarejestrowania wykroczenia, co widać na zamieszczonym filmie.

Policjanci województwa wielkopolskiego apelują o to, aby podczas jazdy zadbać o bezpieczeństwo swoje jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Kierowco odłóż telefon!! Żyj i pozwól żyć innym!

Monika Klejnowska/MŚ

Film TELEFON.mp4

Pobierz plik TELEFON.mp4 (format mp4 - rozmiar 44 MB)

Powrót na górę strony