Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP – Wojewódzki finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2023”

Data publikacji 07.06.2023

Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią, policjanci pełniący na co dzień służbę patrolową, stanęli do współzawodnictwa w ramach organizowanych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu finału wojewódzkiego Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2023”.

Policjanci biorący udział w zawodach musieli wykazać się dużymi umiejetnościami w posługiwaniu się bronią służbową, sprawnością fizyczną i wiedzą. W ramach turnieju wyłonione zostaną dwie najlepsze pary patrolowe województwa wielkopolskiego, które zyskają prawo do reprezentowania garnizonu wielkopolskiego w finale krajowym zaplanowanym w  dniach 13-15 września 2023 r. w Szkole Policji w Słupsku.

Podstawowym celem zawodów, przeprowadzonych w duchu sportowej rywalizacji jest propagowanie właściwego wizerunku policjanta: sprawnego i zdecydowanego w działaniu, a przede wszystkim umiejącego wykorzystywać posiadaną wiedzę i umiejętności w działaniach na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego, gotowego nieść pomoc poszkodowanym z poszanowaniem praw i wolności człowieka.

Eliminacje wojewódzkie objęli patronatem Wojewoda Wielkopolski oraz Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego.

Lista laureatów:

1. Miejsce - KMP KALISZ

sierż. Jakub Kasprzak

sierż. Adrian Zacher

2. Miejsce - KPP ŚREM

sierż. Piotr Kostysiak

sierż. Michał Piorunowski

3. Miejsce - KPP GOSTYŃ

mł. asp. Dariusz Juskowiak

st. post. Filip Serwatka

Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom 21 czerwca br. w Urzędzie Wojewodzkim w Poznaniu.

Paulina Mróz/IL

Powrót na górę strony