Aktualności

Międzychód - Policjantka w czasie wolnym od służby zatrzymała złodzieja sklepowego

Data publikacji 06.06.2023

Policjantka z zespołu patrolowo- interwencyjnego międzychodzkiej komendy swoim zachowaniem udowodniła, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Będąc w czasie wolnym od służby ujęła 38-latka, który zabrał alkohol i artykuły spożywcze z jednego z międzychodzkich marketów i wybiegł ze sklepu. Policjantka ruszyła za uciekinierem, a po pościgu ujęła mężczyznę.

Zawód policjanta uczy czujności i umiejętności szybkiego wyciągania wniosków. Będąc policjantem inaczej obserwuje się otoczenie, zauważa się rzeczy, zachowania, na które większość osób nie zwróciłaby uwagi.

W środę 31 maja 2023 roku funkcjonariuszka, która na co dzień pełni służbę w zespole patrolowo-interwencyjnym w Komendzie Powiatowej Policji w Międzychodzie ujęła sprawcę kradzieży sklepowej.  Policjantka, będąc w czasie wolnym od służby, zauważyła mężczyznę wybiegającego ze sklepu z artykułami, za które nie zapłacił. Ruszyła za uciekinierem.

Po pościgu ujęła mężczyznę, a następnie przekazała go patrolowi Policji, który przyjechał na miejsce zdarzenia. Dzięki jej szybkiej reakcji towar został odzyskany, a sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku i ukarany za popełnione wykroczenie.

  • bok radiowozu
Powrót na górę strony