Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krotoszyn - Zlikwidowana domowa plantacja konopi

Data publikacji 26.05.2023

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Krotoszynie zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, znajdującą się w jednym z domów jednorodzinnych na terenie powiatu krotoszyńskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli 75 krzewów konopi indyjskich oraz susz koloru zielono-brunatnego o wadze 1686,27 grama.

Kryminalni z krotoszyńskiej komendy, na co dzień rozpracowujący środowisko osób zajmujących się wytwarzaniem środków odurzających, operacyjnie ustalili, że w jednym z domów jednorodzinnych w powiecie krotoszyńskim, może znajdować się nielegalna uprawa konopi innych niż włókniste.

19 maja br. roku udali się na miejsce, aby potwierdzić wcześniejsze ustalenia. Po wejściu do domu okazało się, że w budynku mieszkalnym znajduje się profesjonalna uprawa konopi.

Na posesji należącej do 36 -letniego mężczyzny w jednym z pomieszczeń znajdujących się w górnej kondygnacji budynku, policjanci ujawnili oraz zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt służący do prowadzenia uprawy: lampy z odbłyśnikami i żarówkami, wentylatory, stacje pogodowe, filtry węglowych transformatorów i układy sterujące. W dwóch namiotach znaleźli i zabezpieczyli 75 krzewów marihuany, znajdujących się w różnych fazach wzrostu. Ponadto ujawnili susz marihuany w kilku szklanych i plastikowych pojemnikach, oraz w foliowych woreczkach.

36-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego został zatrzymany i usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste, z których można byłoby uzyskać znaczną ilość środka odurzającego w postaci ziela konopi. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

  • nielegalna uprawa konopi
  • nielegalna uprawa konopi
  • nielegalna uprawa konopi
  • nielegalna uprawa konopi
  • nielegalna uprawa konopi
  • nielegalna uprawa konopi
  • nielegalna uprawa konopi
Powrót na górę strony