Aktualności

Chodzież - Zatrzymana kobieta odpowie za kradzież biżuterii

Data publikacji 25.05.2023

W ostatnim czasie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali kobietę, która ukradła złotą bransoletkę. Teraz za ten czyn grozi jej do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w jednym z lombardów na terenie Chodzieży. Miejsce to odwiedziła mieszkanka Budzynia, która zapragnęła obejrzeć biżuterię. Kiedy sprzedawczyni podała jej paletę, na której znajdowały się złote wyroby, ta wykorzystując chwilową nieuwagę, zabrała złotą bransoletę i schowała pod ubranie. Gdy sprzedawczyni zwróciła jej uwagę, że brakuje jednego wyrobu i zażądała jego zwrotu, kobieta stanowczo zaprzeczyła, by cokolwiek wzięła. Mieszkanka Budzynia upierała się przy swojej wersji nawet pomimo tego, że na monitoringu widać było moment kradzieży.

W związku z zaistniałą sytuacją na miejsce wezwano patrol Policji, który zatrzymał 57-latkę i przewiózł do komendy. Tam podczas przeszukania kobiety, ujawniono w jej bieliźnie skradzioną bransoletkę o wartości 2300 złotych.

Kobieta usłyszała zarzut kradzieży, do której się przyznała. Tłumaczyła swoje zachowanie faktem, że bransoletka bardzo jej się spodobała i kiedy nadarzyła się okazja, po prostu z niej skorzystała. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej do 5 lat więzienia.

 

  • kajdanki leżące na aktach sprawy
Powrót na górę strony