Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pleszew - Zapobieganie przemocy - spotkanie z rodzicami uczniów ZSP

Data publikacji 18.05.2023

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie spotkała się z rodzicami uczniów z Zespołu Szkół Podstawowych nr 2 w Pleszewie. Tematem spotkania była przemoc fizyczna i psychiczna, a także zjawisko cyberprzemocy. Podczas prelekcji omówione zostały kwestie związane z handlem ludźmi.

We wtorek, 16 maja br. w Zespole Szkół Podstawowych nr 2 w Pleszewie, policjantka z pleszewskiej komendy spotkała się z rodzicami uczniów. Tematem spotkania była przemoc, a także kwestie związane z handlem ludźmi. Policjantka omówiła też procedurę Niebieskiej Karty.  
Rodzice zapoznali się z rodzajami przemocy. Policjantka przybliżyła, na czym polega przemoc fizyczna, psychiczna, przemoc domowa, a także przemoc stosowana w świecie wirtualnym. Uczestnicy wysłuchali też rad jak postąpić w przypadku, gdy ktoś jest ofiarą przemocy i gdzie można zwrócić się o pomoc. 
Funkcjonariuszka zaprezentowała także jedno z najważniejszych narzędzi w walce z przemocą domową, a mianowicie "Niebieską Kartę". Wyjaśniła kto i kiedy ją zakłada oraz w jaki sposób za jej pomocą próbuje pomóc się rodzinie dotkniętej problemem przemocy. 

  • policjantka
Powrót na górę strony