Aktualności

KWP – Policjanci na Motor Show 2023

Data publikacji 03.04.2023

W dniach od 30 marca do 2 kwietnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się największa wystawa motoryzacyjna w Polsce – Motor Show. Fani motoryzacji na jednym ze stoisk mogli spotkać policjantów z Poznania i okolic. Przez wszystkie dni imprezy policyjne stoisko było bardzo chętnie odwiedzane przez gości. Największe zainteresowanie na podczas tegorocznej imprezy wzbudziła armatka TAJFUN.

Już od kilku lat w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają się największe targi motoryzacyjne w Polsce – Motor Show. Ta ciesząca się ogromną popularnością impreza jest nie lada gratką dla wszystkich fanów motoryzacji nie tylko z kraju, ale również zza granicy.
Wśród wielu stoisk prezentujących osiągnięcia motoryzacji, w tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabrakło policyjnego. W pawilonie nr 3A MTP funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z policjantami Oddziału Prewencji Policji, Grupy Realizacyjnej oraz policjantami Wydziału Prewencji prezentowali sprzęt używany w codziennej służbie. Była to też dobra okazja do spotkania się z policjantami, rozmowy z nimi i chwili rozmowy.  

Wśród prezentowanego sprzętu można było zobaczyć armatkę wodną Tajfun, motocykle używane przez Wydział Ruchu Drogowego oraz komisariat Wodny, policyjne quady oraz nieoznakowane radiowozy. Dodatkową atrakcją był wystawiony policyjny dron. 
Dużym powodzeniem cieszyło się również stoisko Autostrady Wielkopolskiej. Najmłodsi chętnie korzystali z symulatora, który miał pokazać im  z czym wiąże się jazda po autostradzie i na co należy zwracać uwagę. 

Kolejna edycja targów Motor Show już za rok. Do zobaczenia! 
 

Powrót na górę strony