Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Złodziej agregatu w rękach policji

Data publikacji 14.03.2023

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Północ zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież agregatu malarskiego ze sklepu budowlanego w Poznaniu. Łupem 34-latka padło mienie o wartości ponad 10 tys. złotych. Mieszkaniec Opalenicy odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Za kradzież zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek, 9 marca br. policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań – Północ zatrzymali mieszkańca Opalenicy podejrzanego o kradzież agregatu malarskiego o wartości ponad 10 tys. złotych. Do zdarzenia doszło w sklepie budowlanym na terenie poznańskiej Północy. Amator cudzego mienia kradzieży dopuścił się dwa tygodnie wcześniej.

Kryminalni na podstawie zebranego materiału oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali potencjalnego sprawcę tego czynu, a także ustalili miejsca jego przebywania. 9 marca br. policjanci złożyli mężczyźnie niezapowiedzianą wizytę. Sprawca nie krył zdziwienia na widok mundurowych. Został zatrzymany a skradzione mienie odzyskano.

Podejrzany przyznał się do winy i usłyszał zarzut z art. 278 Kodeksu Karnego. Za kradzież agregatu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

sierż.szt. Łukasz Paterski/MŚ

Powrót na górę strony