Aktualności

KWP - W Poznaniu powstanie najnowocześniejsze laboratorium kryminalistyczne w kraju

Data publikacji 05.01.2023

Umowa na budowę nowego laboratorium kryminalistycznego Policji została właśnie podpisana. Na poznańskich Jeżycach w sąsiedztwie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu powstanie nowoczesny biurowiec. Przeniosą się do niego specjalistyczne pracownie i policyjni eksperci.

Nadinsp. Piotr Mąka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu w obecności podins. Violetty Mójty Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu ds. Logistyki, podpisał umowę z panem Mariuszem Niewiadomskim i panem Jackiem Hnatiukiem prokurentami firmy DEKPOL BUDOWNICTWO na budowę siedziby Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu.

Nowoczesny budynek biurowy wraz z pomieszczeniami dla specjalistycznych pracowni zostanie wybudowany przy ul. Mansfelda. Jest to miejsce bezpośrednio sąsiadujące z  obiektami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Obecnie eksperci laboratorium kryminalistycznego rozlokowani są w różnych pomieszczeniach biurowych KWP w Poznaniu.

Ze względu na coraz większą ilość wysokiej jakości sprzętu laboratoryjnego oraz wymogi co do  jego prawidłowego działania, zaistniała konieczność budowy nowego obiektu. Inwestycja potrwa dwa lata i będzie sfinansowana z funduszu modernizacyjnego Policji.

Andrzej Borowiak

Powrót na górę strony