Aktualności

Szamotuły - Odpowie za kradzież

Data publikacji 28.11.2022

Czujny policjant z Szamotuł rozpoznał podejrzanego o kradzież roweru na nagraniu udostępnionym przez pokrzywdzoną na portalu społecznościowym. Kobieta zgłosiła sprawę na Policję dopiero, gdy skontaktował się z nią funkcjonariusz. Po krótkim czasie podejrzany o kradzież był w rękach mundurowych i usłyszał zarzuty.

W ubiegłym tygodniu policjant z Wydziału Kryminalnego z Szamotuł natrafił w Internecie na nagranie udostępnione przez kobietę, której skradziono rower. Było na nim widać najprawdopodobniej sprawcę kradzieży jednośladu. Okazało się, że do kradzieży doszło w dniu 23 listopada w Szamotułach.

Funkcjonariusz od razu rozpoznał 24-letniego szamotulanina. Widział go w dniu kradzieży w okolicach miejsca przestępstwa i dobrze zapamietał jak był wtedy ubrany. Wszystko pasowało do wizerunku widniejącego na nagraniu. Policjant skontaktował się więc z pokrzywdzoną. Kobieta wcześniej nie zgłaszała policjantom kradzieży, gdyż stwierdziła, że nie chciała tego robić nie znając sprawcy.

Kryminalni przyjęli od niej zawiadomienie o przestępstwie i chwilę później zatrzymali rozpoznanego 24-latka. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży.

Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

asp. Sandra Chuda/MŚ

Powrót na górę strony