Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Leszno - Aresztowany za posiadanie ponad 2,5 kg różnych narkotyków

Data publikacji 28.11.2022

36-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego został zatrzymany przez kryminalnych z Leszna. Mężczyzna posiadał ponad 2,5kg różnych narkotyków. Policjanci zabezpieczyli też gotówkę oraz przedmioty kolekcjonerskie, mogące pochodzić z przestępstwa. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

Zatrzymanie miało miejsce 23 listopada br. Na terenie rodzinnych ogródków działkowych w powiecie głogowskim policjanci z Leszna zatrzymali 36-letniego mężczyznę posiadającego narkotyki. Miał je przy sobie, w aucie oraz miejscu zamieszkania. Była to marihuana, metamfetamina oraz amfetamina o łącznej wadze ponad 2,5kg.

Policjanci przewieźli zatrzymanego do policyjnego aresztu w Lesznie. W międzyczasie podczas przeszukań pomieszczeń zamieszkałych przez 36-latka funkcjonariusze znaleźli gotówkę w kwocie około 10 tysięcy złotych oraz przedmioty kolekcjonerskie. Były to m.in. albumy z monetami i znaczkami filatelistycznymi, sztućce, medale i książeczki wojskowe. Ponieważ zatrzymany nie potrafił wyjaśnić pochodzenia zabezpieczonych przedmiotów, można przypuszczać, że pochodzą z przestępstwa. Policja będzie teraz wyjaśniała do kogo mogły należeć.

Podejrzany usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków.

W trakcie wykonywania czynności w sprawie policjanci natrafili na konkubinę zatrzymanego, 21-letnią mieszkankę powiatu głogowskiego, która jak się okazało po sprawdzeniach policjantów, była poszukiwana do odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności. Kobieta także została zatrzymana i przewieziona do zakładu karnego.

25 listopada br. Sąd Rejonowy w Głogowie na wniosek głogowskiej prokuratury aresztował 36-latka na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Monika Żymełka/MŚ

Powrót na górę strony