Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miasteczko Policyjne na Jarmarku Świątecznym MTP

Data publikacji 25.11.2022

W dniach 26-27. Listopada 2022 na Jarmarku Świątecznym na Międzynarodowych Targach Poznańskich po raz pierwszy pojawi się Miasteczko Policyjne. W związku z tym wydarzeniem policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Komendy Miejskiej w Poznaniu przygotowali wiele atrakcji.

W sobotę odbędzie się pokaz sprzętu policyjnego. Będzie to okazja do obejrzenia pojazdów wykorzystywanych w służbie przez policjantów Komisariatu Wodnego (radiowozów, skuterów, quada i motocykla) oraz  policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego (radiowóz z video rejestratorem). Chętni będą mogli również obejrzeć Komisariat Mobilny, znajdujący się w dyspozycji KMP w Poznaniu. Dodatkowo Oddział Prewencji zaprezentuje armatkę wodną oraz inny sprzęt wykorzystywany przez Plutonu Wzmocnienia OPP w Poznaniu.

W niedzielę na targach pojawi się namiot profilaktyczny, gdzie będzie można zapoznać się z programami realizowanymi w ramach profilaktyki na terenie województwa wielkopolskiego. Policjanci z KMP w Poznaniu zorganizowali punkt znakowania rowerów w systemie Wiberoo. Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu przedstawi ofertę naboru do Policji. Najmłodsi będą mieli okazję spotkać się z maskotką wielkopolskiej policji Sierżantem Pyrkiem.

W sobotę i niedzielę o godz. 12 będzie można obejrzeć pokaz posłuszeństwa i tresury psów policyjnych. Po pokazie dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach z nagrodami, które odbywać się odbywać będą o 12.30 i 15.30 w sobotę, oraz o 12.30 i 14.30 w niedzielę.  Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Poznaniu przygotowało warsztaty kryminalistyczne dla dzieci i młodzieży, w których będzie można uczestniczyć w obydwa dni weekendu w godzinach 13-13.45 oraz 15-15.45.  Dodatkowo w sobotę o 14.30 odwiedzający MTP będą mieli okazję posłuchać koncertu Orkiestry Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Małgorzata Meloch

 

 

Foto żródło: jarmark.poznan.pl

  • Jarmark Świąteczny MTP Poznań
Powrót na górę strony