Aktualności

Września - Z Pyrkiem bezpieczniej

Data publikacji 18.11.2022

Akcja profilaktyczna wspólnie z sierż. Pyrkiem odbyła się w Szkole Podstawowej w Orzechowie. Była to już 17 edycja z „Pyrkiem bezpieczniej”. Poznańscy oraz wrzesińscy policjanci omówili zasady właściwego korzystania z drogi oraz przypomnieli numery telefonów alarmowych.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowie 17 listopada br. zaprosili do siebie maskotkę wielkopolskiej policji sierż. Pyrka. Opuszczając na kilka godzin Pyrkową Krainę, sierż. Pyrek przybył wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z nadkom. Szymonem Witczakiem oraz mł. asp. Andrzejem Karpińskim oraz z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni z mł. asp. Tomaszem Michalakiem oraz mł. asp. Bartłomiejem Kwitowskim.

Oczywiście wizyta mundurowych nie była przypadkowa, ponieważ to już było aż 17 spotkanie z uczniami uczęszczającymi do pierwszych klas w szkole w Orzechowie, Miłosławiu oraz Czeszewie w ramach akcji „Z Pyrkiem bezpieczniej”. Najwyższy policjant w wielkopolsce wręczył również pierwszakom „dyplomy bezpiecznego pieszego”.

Koledzy sierż. Pyrka uzupełniając już zrealizowane zajęcia w szkole, omówili tematy dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze oraz powtórzyli numery telefonów alarmowych. Celem pogadanki było wpojenie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego właściwych, bezpiecznych nawyków w drodze, do i ze szkoły a także jak należy się zachować jeśli zauważą coś niepokojącego lub niebezpiecznego. Prelekcje poprowadzili nadkom. Szymon Witczak oraz mł. asp. Tomasz Michalak.

W tym wyjątkowym dniu dla pierwszoklasistów nie mogło zabraknąć oczywiście zabawy z sierż. Pyrkiem. W związku z tym, jak już sierż. Pyrek opuścił swój dom czyli Pyrkową Krainę to postanowił zaprosić dzieci do wspólnego tańca. Uśmiechu wśród pierwszaków oraz dobrej zabawy było bardzo dużo. Organizatorem akcji profilaktycznej była Szkoła w Orzechowie, natomiast współorganizatorami była: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Komenda Powiatowa Policji we Wrześni oraz Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miłosławiu.

Adam Wojciński/MŚ

Powrót na górę strony