Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - działania Policji w trosce o osoby bezdomne w okresie jesienno-zimowym

Data publikacji 15.11.2022

Co roku w okresie jesienno–zimowym Policja w całej Polsce podejmuje działania, mające na celu pomoc osobom w kryzysie bezdomności, zgodnie z hasłem „pomagamy i chronimy”. 14 listopada poznańscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Archidiecezji Poznańskiej Caritas Archidiecezji Poznańskiej podjęli działania w ramach tej inicjatywy.

Policjanci z Komisariatu Policji Nowe Miasto, Komendy Miejskiej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z Zastępcą Dyrektora Archidiecezji Poznańskiej Caritas patrolowali klatki schodowe, pustostany, ogródki działkowe, kanały, dworce PKP i PKS. Mając na względzie dobro osób bezdomnych oraz dążąc do poprawy warunków ich życia, funkcjonariusze rozdawali potrzebującym koce, informowali w jakich instytucjach pomocowych można szukać wsparcia w formie noclegu, ciepłego posiłku czy chociażby możliwości ogrzania się.  Podejmowali również tematykę handlu ludźmi oraz rozdawali ulotki prewencyjne.

W Poznaniu każda osoba znajdująca się w potrzebie może skorzystać z ciepłego posiłku w jadłodajniach Caritas, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 12.00 mieszczących się przy ulicach:

  • Jadłodajnia Caritas pw. Św. Elżbiety, ul. Łąkowa 4,
  • Jadłodajnia Caritas pw. Św. Alberta, ul. Ściegiennego 133,
  • Jadłodajnia Caritas pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej, ul. Taczaka7/16,

Dodatkowo przy ul. Krańcowej 10 znajduje się  ogrzewalnia, gdzie potrzebujący mogą skorzystać z łaźni, otrzymać czystą odzież oraz pomoc terapeutyczną.

Policjanci co roku apelują do mieszkańców całego województwa wielkopolskiego o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarą zbliżających się mrozów. Nie przechodźmy obok nich obojętnie. Czasami jeden nasz telefon na numer 112 - może komuś uratować życie.

Katarzyna Owsian-Słomińska/MM

Powrót na górę strony