Aktualności

KWP - Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej

Data publikacji 07.11.2022

Z okazji 104. rocznicy odzyskania Niepodległości oraz Święta Korpusu Służby Cywilnej policjanci i pracownicy Wielkopolskiej Policji uczestniczyli w uroczystej zbiórce, zorganizowanej w Sali Ziemi, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Udział w niej wzięli zaproszeni goście oraz policjanci i pracownicy Policji – przedstawiciele wszystkich jednostek organizacyjnych Policji województwa wielkopolskiego.

7 listopada 2022 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej, odbyła się uroczysta zbiórka wielkopolskich policjantów oraz pracowników Policji.

Podczas zbiórki Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka zwrócił się z podziękowaniami do funkcjonariuszy Policji oraz pracowników cywilnych Policji za ich wysiłek, zaangażowanie i budowanie właściwego wizerunku formacji. Bez ich zaangażowania i codziennej pracy na różnych stanowiskach, nie byłoby możliwe prawidłowe funkcjonowanie Policji.

Do pracowników Policji swoje słowa skierował Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, którego list został odczytany podczas zbiorki.  

Rolę pracowników Policji i ogrom pracy, który wykonują podkreślał w swoim wystąpieniu Bartłomiej Wroblewski – Przewodniczący sejmowej Komisji Nadzwyczajnej ds. deregulacji.

Głos zabrała również Pani Lucyna Jaworska-Wojtas Przewodnicząca ZW Związku Zawodowego Pracowników Policji.

Tego dnia policjantom oraz pracownikom Policji  wręczono wyróżnienia i medale za wzorowe wykonywanie swoich obowiązków, wynikających z pracy zawodowej. Nadano 12 złotych,  27 srebrnych i 10 brązowych „medali „Za Długoletnią Służbę”. Dodatkowo, za zaangażowanie w pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Wielkopolski w okresie pandemii, wyróżniono 5 osób.

Wśród zaproszonych gości, w uroczystości wzięli udział: Pan Szymon Szynkowski vel Sęk minister ds. Unii Europejskiej, posłanki i posłowie: Bartłomiej Wróblewski, Leszek Galemba, Katarzyna Kretkowska i Katarzyna Ueberhan. Wojewodę Wielkopolskiego reprezentowała Pani Beata Maszewska - Wicewojewoda Wielkopolski, która odczytała list  obecny był Wojciech Jankowiak – wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. Prezydenta Poznania reprezentował Pan Witold Rewers – dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania, w im. Starosty Poznańskiego Piotr Zalewski – członek Zarządu Starostwa. Był również bp. Jan Glapiak – biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej.

Obecni byli również Komendanci Miejscy i Powiatowi Policji, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, na co dzień współpracujący z Policją.

Małgorzata Meloch/MŚ

Powrót na górę strony