Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Leszno - Policjanci odzyskali skradzione auto, zatrzymali trzy osoby, w tym poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 10.10.2022

Zaledwie kilkanaście godzin zajęło policjantom z Leszna namierzenie sprawców kradzieży samochodu i jego odzyskanie. Do działań zaangażowali się także policjanci z Kalisza. W trakcie pracy nad tą sprawą kryminalni zatrzymali trzy osoby, w tym poszukiwanego listem gończym do odbycia kary 16 miesięcy pozbawienia wolności. Jedna osoba została aresztowana na okres 3 miesięcy.

4 października br. po południu leszczyńska Policja otrzymała informację o nocnej kradzieży samochodu marki renault clio. Doszło do niej na jednym z osiedlowych parkingów na terenie miasta. Wartość skradzionego pojazdu została wyceniona przez właściciela na kwotę prawie 40 tysięcy złotych.

Kryminalni z Leszna natychmiast zajęli się sprawą i trop zaprowadził ich w okolice Kalisza. Tam współpracując z kaliskimi funkcjonariuszami, ustalili, że skradzione auto stoi na jednym z miejskich parkingów.

Już kilkanaście godzin po dokonaniu przestępstwa (5.10.br) policjanci zatrzymali mężczyznę usiłującego odjechać skradzionym pojazdem. Okazało się, że to właśnie on, 38-letni mieszkaniec powiatu tureckiego włamał się do renault w Lesznie i odjechał nim do Kalisza. Mężczyzna w przeszłości był notowany za przestępstwa samochodowe. Posiadał przy sobie sprzęt służący do kradzieży tego typu pojazdów. W trakcie przeszukania posesji zatrzymanego policjanci znaleźli silnik oraz elementy karoserii pochodzące od samochodu renault clio, tym razem skradzionego w nocy z 4 na 5 października br. we Wrześni. W jednym z przeszukiwanych pomieszczeń policjanci zastali 41-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego, który miał związek z paserstwem auta skradzionego we Wrześni.

W czynnościach uczestniczyli także biegli z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy zakwestionowali legalność samochodu renault captur należącego do żony 38-latka, dlatego auto zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Zatrzymani zostali przewiezieni do leszczyńskiego policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw: 38-latek z powiatu tureckiego dokonania włamania i kradzieży renault w Lesznie, paserstwa do auta skradzionego we Wrześni oraz kierowania samochodem wbrew sądowemu zakazowi. Natomiast 41-latek usłyszał zarzut paserstwa do „wrześnieńskiego” kradzionego pojazdu. 7 października br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował 38-latka na okres 3 miesięcy.

W trakcie pracy nad tą sprawą policjanci natrafili na 31-letniego mieszkańca Wielkopolski, ukrywającego się przed organami wymiaru sprawiedliwości na terenie Dolnego Śląska. Ten mężczyzna był poszukiwany m.in. listem gończym. Już przebywa w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższe 16 miesięcy, odbywając karę pozbawienia wolności. W trakcie zatrzymania posiadał przy sobie niewielką ilość narkotyków, za co grozi mu do roku więzienia.

Monika Żymełka/MŚ

Powrót na górę strony