Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grodzisk Wlkp. - Areszt dla mężczyzny za usiłowanie zabójstwa członka rodziny i przemoc wobec bliskich

Data publikacji 29.09.2022

Żyli pod jednym dachem z agresywnym ojcem i mężem, który od lat znęcał się nad nimi fizycznie i psychicznie. Za usiłowanie zabójstwa i stosowanie przemocy wobec najbliższych, mężczyzna trafi teraz na trzy miesiące do aresztu śledczego. Pamiętaj przemoc domowa jest przestępstwem ! Nie bój się szukać pomocy !

W połowie września dyżurny grodziskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości na terenie powiatu grodziskiego. Jak wynikało ze zgłoszenia mężczyzna miał zaatakować jednego z członków rodziny nożem. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, obezwładnili i zatrzymali agresora. Okazał się nim 44-letni mężczyzna, który ze względu na swój stan psychofizyczny musiał zostać przewieziony do szpitala.

Na miejscu zdarzenia technik kryminalistyki przeprowadził oględziny, zabezpieczył nóż kuchenny, którym mężczyzna zaatakował członka rodziny oraz inne dowody związane ze sprawą. Zostali przesłuchani wszyscy świadkowie biorący udział w tym zdarzeniu.

Z relacji rodziny wynikło, że od 12 lat mężczyzna stosował przemoc fizyczną i psychiczną, groził pozbawieniem życia, często będąc pod wpływem alkoholu. Groźby, wyzwiska, awantury były dla domowników codziennością. Zdarzało się też, że mężczyzna szarpał, ciągnął za włosy, popychał, bił i ubliżał. 44-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa członka rodziny, a także znęcania się psychicznego i fizycznego nad bliskimi osobami.

Na wniosek Policji, Sąd Rejonowy w Grodzisku Wlkp. aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Zabójstwo zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Pamiętaj ! Nikt z nas nie zasłużył na: bicie, ubliżanie, grożenie, znęcanie się psychiczne i fizyczne. Często dochodzi do sytuacji, że ukrywanie przemocy prowadzi do tragedii, a policja wyzwana jest za późno. Nie stosujmy się do słów „To co dzieję się w domu, powinno zostać w domu”. Przemoc domowa jest przestępstwem, a ty masz prawo do godnego traktowania i szukania pomocy !!!

Reaguj ! Jeśli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, powiadom policję lub inną instytucję, żeby zapobiec tragedii. Pamiętaj, że możesz to zrobić anonimowo !

Aleksandra Hoffmann/MM

Powrót na górę strony