Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piła - Zatrzymani sprawcy kradzieży pojazdów

Data publikacji 06.09.2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 4 sprawców podejrzanych o liczne kradzieże pojazdów na terenie Polski oraz Niemiec. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, jednak sprawa jest w dalszym ciągu rozwojowa. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

14 lipca bieżącego roku do pilskiej jednostki trafiła informacja o kradzieży 4 specjalistycznych przyczep przystosowanych do przewozu łodzi oraz motocykli. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego. Podczas prowadzonych działań wykrywczych policjanci ustalili osoby, które były odpowiedzialne za kradzież.

11 sierpnia podczas realizacji przeprowadzonej na terenie województwa zachodniopomorskiego kryminalni zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 27 do 43 lat, którzy wspólnie dokonali kradzieży specjalistycznych przyczep z terenu pilskiej firmy. Policjanci sprawdzili również dokładnie posesję oraz jej okolicę i ujawnili w ten sposób pojazd marki Mercedes, którym sprawcy dokonywali kradzieży oraz 5 motocykli i 2 quady pochodzące z przestępstw dokonanych na terenie Polski oraz Niemiec.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży dokonanej wspólnie i w porozumieniu, za którą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy podkreślają, że sprawa jest bardzo rozwojowa, a przestępstw, za które odpowiedzialni są mężczyźni może być znacznie więcej. Jeden z zatrzymanych był również poszukiwany do odbycia kary 257 dni pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Pile pozostali sprawcy zostali objęci dozorem policyjnym.

st. sierż. Wojciech Zeszot/MŚ

Powrót na górę strony