Aktualności

KWP – Poszukiwany 26-latek trafił do aresztu

Data publikacji 18.07.2022

Policjanci z Wydziału Ochrony i Poszukiwania Osób KWP w Poznaniu zatrzymali 26-latka, który od ponad roku był poszukiwany przez trzy sądy w Wielkopolsce. Mężczyzna został skazany na łączną karę prawie 3 lat więzienia, w związku z kilkakrotnym posiadaniem narkotyków. Okoliczności zatrzymania wskazują na to, że jego pobyt na kratkami może się jeszcze wydłużyć.

26-letni mieszkaniec gminy Kostrzyn był poszukiwany od maja 2021 roku. Sądy w Wielkopolsce poszukiwały go do trzech różnych spraw. Wszystkie dotyczyły wyroków pozbawiania wolności za posiadanie narkotyków. Skazanego czeka blisko trzyletni pobyt w zakładzie karnym. Mężczyzna jednak, nie chcąc trafić do więzienia zaczął się ukrywać. W połowie czerwca br. sprawę jego poszukiwań przejęli policjanci z Wydziału Ochrony i Poszukiwania Osób KWP w Poznaniu.

12 lipca rano w jednym z domu na terenie powiatu poznańskiego policjanci zatrzymali poszukiwanego 26-latka. W zajmowanym przez niego pokoju funkcjonariusze znaleźli różnego rodzaju narkotyki (marihuanę, amfetaminę, metamfetaminę oraz tabletki extasy) o łącznej wadze przeszło 70 gramów.  

Wszystko wskazuje na to, że pobyt 26-latka za kratkami jeszcze się wydłuży. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Po usłyszeniu zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 26-latek został przewieziony do Aresztu Śledczego w Poznaniu.

Iwona Liszczyńska

  • Zatrzymany 26-latek przed Aresztem Śledczym w Poznaniu
  • Narkotyki znalezione przez policjantów w pokoju zatrzymanego 26-latka
Powrót na górę strony