Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Uroczyste ślubowanie nowych policjantek i policjantów

Data publikacji 21.06.2022

Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 59 osób. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowo przyjęci do służby policjantki i policjanci złożyli uroczyste ślubowanie. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w strukturach KWP.

Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 21 czerwca br. odbyło się uroczyste ślubowanie 59 nowo przyjętych policjantek i policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka, który jako pierwszy powitał ślubujących.

Kulminacyjnym momentem uroczystej zbiórki były wypowiedziane słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Komendant Wojewódzki podkreślił, że z chwilą założenia policyjnego munduru, rozpoczyna się nowy rozdział w życiu świeżo upieczonych funkcjonariuszy. Przed nimi ważny czas szkolenia podstawowego i zdobywania policyjnej wiedzy. Nadinsp. Mąka przypomniał, że im więcej młodzi policjanci i policjantki się nauczą, tym łatwiej będzie im pełnić służbę. Wyraził również przekonanie, że decyzja o wstąpieniu w szeregi wielkopolskiej Policji, za kilkanaście lat będzie wspominana jako jedna z najlepszych. Osobne słowa skierował do rodzin ślubujących, dziękując za wsparcie okazywane swoim córkom i synom.

Maciej Święcichowski

Powrót na górę strony