Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złotów - Wytwórnia nielegalnego alkoholu zlikwidowana

Data publikacji 31.05.2022

Policjanci ze Złotowa na jednej z posesji w gminie Lipka, ujawnili nielegalny alkohol oraz aparaturę do jego produkcji. Domowa bimbrownia ukryta była w pomieszczeniach gospodarczych 69-latka. Za nielegalne wytwarzanie alkoholu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

W ubiegłym tygodniu Policjanci z Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki, na terenie gminy Lipka zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał nielegalny alkohol w słojach oraz plastikowych butelkach. Funkcjonariusze w czasie przeprowadzonych czynności na posesji mężczyzny, ujawnili urządzenia do produkcji nielegalnego trunku oraz 15 beczek, o pojemności 120 litrów, z zawartością zacieru czyli półproduktu do wytwarzania alkoholu.

Łącznie zabezpieczono 470 litrów gotowego wyrobu alkoholowego. 69-letni mieszkaniec powiatu, usłyszał już zarzut nielegalnego wytwarzania alkoholu. Policjantom tłumaczył, że alkohol wytwarzał na własne potrzeby oraz przekazywał go znajomym w zamian za pomoc.

Za przestępstwo wyrobu napojów alkoholowych, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Pamiętajmy, że kupując nielegalny alkohol, tak naprawdę nie znamy jego składu chemicznego, w związku z tym narażamy się na utratę zdrowia, a nawet życia.

mł. asp. Damian Pachuc/MŚ

 
Powrót na górę strony