Aktualności

Poznań - Zatrzymani na gorącym uczynku za kradzież batonów

Data publikacji 25.05.2022

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu zatrzymali trzy osoby na gorącym uczynku kradzieży batonów. Sprawcy włamali się do wolnostojącego automatu z jedzeniem na Dworcu PKP w Poznaniu i ukradli słodycze. Usłyszeli już zarzuty, przyznali się do popełnienia tego przestępstwa i dobrowolnie poddali się karze.

18 maja br. policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży z włamaniem do automatu z jedzeniem.

Chwilę po północy, policjanci otrzymali wezwanie w rejon Dworca Głównego PKP w Poznaniu. Na miejscu okazało się, że pracownik ochrony zauważył wybitą szybę w automacie z jedzeniem w przejściu podziemnym pomiędzy peronami. Ponadto niedaleko przebywało kilku mężczyzn, których zachowanie mogło wskazywać na to, że mieli związek z tym zdarzeniem.

Policjanci wylegitymowali trzy osoby - mężczyzn w wieku 24, 35 i 38 lat. W trakcie sprawdzania ich bagażu znaleźli sporo batonów ukrytych w plecakach. Funkcjonariusze sprawdzili ich trzeźwość, okazało się, że wszyscy byli pijani.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Przyznali się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddali się karze.

Marta Mróz/MŚ 

 

Powrót na górę strony