Aktualności

Poznań - Złodzieje maszyn służących do produkcji lodów zostali zatrzymani

Data publikacji 04.05.2022

Policjanci z Referatu Wywiadowczego Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn na gorącym uczynku usiłowania kradzieży z włamaniem do magazynów dawnej fabryki lodów. Sprawcy próbowali ukraść maszyny służące do ich produkcji, lecz wyjazd z posesji udaremnili im mundurowi. Mężczyźni trafili prosto do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty.

11 kwietnia br. w nocy, policyjni wywiadowcy otrzymali zgłoszenie o tym, że nieznane osoby wjechały na teren zamkniętej, dawnej wytwórni lodów w rejonie poznańskiej Starołęki.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Tam zauważyli trzy osoby oraz otwarte drzwi do jednego z magazynów. Nieznani mężczyźni zostali wylegitymowani, a auto marki Mercedes Sprinter, którym przyjechali zostało przeszukane.

Szybko okazało się, że sprawcy chwilę wcześniej włamali się do pomieszczenia dawnej fabryki lodów i próbowali ukraść maszyny słyszące do ich produkcji. Jednak ucieczkę z miejsca przestępstwa udaremnili im mundurowi.

Ponadto policjanci zabezpieczyli szlifierki oraz łomy, które mogły im służyć do popełnienia tego przestępstwa. Cała trójka usłyszała zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.  

Marta Mróz/MŚ

Powrót na górę strony