Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP – Spotkanie z młodzieżą

Data publikacji 27.04.2022

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jerzykowie mieli okazję z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie. Była to też dobra okazja by zapytać o to jak wygląda praca policjanta. Spotkanie z najmłodszymi jest efektem podpisanego wcześniej porozumienia pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu a Państwowym Gospodarstwem Wodnym „Wody Polskie”.

W czwartek 21.04.2022 r. policjanci Komisariatu Wodnego w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej, oraz pracownikami Wód Polskich odwiedzili najmłodszych w Szkole Podstawowej w Jerzykowie. 
Podczas spotkania dzieci poznały zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Ponadto poznali wiele ciekawostek związanych z wędkowaniem i spędzaniem czasu wolnego nad akwenami wodnymi. Wiedza ta na pewno przyda się podczas nadchodzącej majówki. Uczniowie mogli też porozmawiać o problemie panującej suszy w Wielkopolsce i konsekwencji  z jakimi się to zjawisko wiąże. 
Następnie na dzieci czekały specjalnie przygotowane atrakcje. Wśród nich było spotkanie z psem służbowym, który spowodował wśród nich dużo uśmiechów. Z bliska mogli również zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez Komisariat Wodny m.in. łodź policyjną, quada oraz radiowozy. 

Monika Murawska / lk

Powrót na górę strony