Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - 3 osoby trafiły do aresztu za oszustwo metodą na BLIK

Data publikacji 27.04.2022

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Grunwald zatrzymali trzy osoby za oszustwo metodą na BLIK. Dwóch mężczyzn oraz kobieta wyłudzili podstępem pieniądze od 8 osób, a następnie wypłacili je w bankomacie. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, a sędzia przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i zastosował wobec nich 3-miesięczny tymczasowy areszt.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Grunwald zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili i zatrzymali trzy osoby, które wyłudziły kilkanaście tysięcy złotych od 8 osób. 

Modus operandi sprawców w tym przypadku był podobny, jak w innych tego typu przestępstwach,  przed którymi ostrzegają policjanci. 

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy kontaktowali się z osobami za pośrednictwem popularnego portalu aukcyjnego. To tam wyrażali chęć kupna przedmiotu, nawiązywali konwersacje, a następnie przekonywali rozmówcę do tego, żeby transakcje ze względów bezpieczeństwa sfinalizować przez nową formę płatności w serwisie ogłoszeniowym.

Oszuści wysyłali fałszywe linki, a po wypełnieniu przez sprzedających odpowiednich formularzy uzyskiwali dostęp do kodów BLIK, za pomocą których wypłacali pieniądze z ich kont bankowych. W ten sposób oszukali co najmniej 8 osób.  

Kryminalni z Grunwaldu namierzyli oszustów. Dwóch z nich w wieku 24 i 27 lat zostało zatrzymanych 21 kwietnia br. w rejonie galerii handlowej przy ul. Góreckiej w Poznaniu, a działająca z nimi 21-latka, kilka godzin później w rejonie ul. Kopanina w Poznaniu. 

Policjanci zebrali dowody, które pozwoliły na przedstawienie im 9 zarzutów za oszustwa oraz włamanie na konto bankowe. Decyzją sądu cała trójka najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Grozi im do 8 lat więzienia. Śledczy zaznaczają jednak, że zarzutów wobec tych osób może być jeszcze więcej.  

Marta Mróz/MŚ

Powrót na górę strony