Aktualności

KWP - Marihuana w pomarańczach

Data publikacji 27.04.2022

Policjanci z KWP w Poznaniu i KMP w Lesznie zatrzymali 2 mężczyzn, którzy przewozili samochodem dostawczym 36 kilogramów marihuany. Narkotyki były schowane w skrzynkach z pomarańczami. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Lesznie 8 kwietnia br. zatrzymali 2 mężczyzn, którzy samochodem dostawczym przewozili znaczne ilości narkotyków. W ramach realizacji sprawy, podczas kontroli drogowej dostawczego busa, policjanci znaleźli w części ładunkowej skrzynie z pomarańczami. Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się w porządku. Jednak w wielu ze skrzynek pod owocami w hermetycznych workach, była ukryta marihuana.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 36 kilogramów tego narkotyku o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych. Mężczyźni w wieku 34 i 47 lat, mieszkańcy województwa śląskiego, zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Lesznie zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Lesznie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesznie.

Maciej Świecichowski

Powrót na górę strony