KWP - Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data publikacji 02.07.2021

Wypadki śmiertelne na drogach to zawsze tragedia i dramat rodzin ofiar. Wielu z nich można uniknąć lub zminimalizować ich skutki jeżeli będziemy przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Odpowiednia prędkość, zasada ograniczonego zaufania i szczególna ostrożność, mogą uratować nasze życie i zdrowie, niezależnie od tego, czy jesteśmy kierowcami, rowerzystami lub pieszymi.

Wakacje to czas beztroski i odpoczynku. Jednak nie zwalnia to kierowców i innych uczestników ruchu drogowego od myślenia i odpowiedzialnego zachowania. Ładna pogoda i mniejszy ruch na drogach nie są gwarancją bezwzględnego bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa to niezmiennie najczęstsze przyczyny wypadków.

Początek wakacji na wielkopolskich drogach to 8 wypadków śmiertelnych. Zróbmy wszystko aby zatrzymać ten licznik!

Kolejne śmiertelne wypadki na drogach naszego województwa dotyczyły kierowców, motocyklistów, pieszych. Chwila nieuwagi, brak wystarczającej koncentracji i przede wszystkim łamanie przepisów drogowych są przyczyną ludzkich tragedii. Myślenie, że jeżdżę szybko ale bezpiecznie lub, że wypadki zdarzają się tylko innym, może być brzemienne w skutkach. Mamy tylko jedno życie, warto o tym pamiętać.

Maciej Święcichowski

 

Film VID-20210702-WA0000.mp4

Pobierz plik VID-20210702-WA0000.mp4 (format mp4 - rozmiar 13.19 MB)