Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Zapatrzony niechroniony – nieusprawiedliwiony!

Data publikacji 16.06.2021

Policjanci na terenie kraju prowadzili wzmożone działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ponadto na terenie województwa wielkopolskiego przeprowadzano działania profilaktyczne „Zapatrzony niechroniony – nieusprawiedliwiony”.

1 czerwca weszły w życie przepisy dotyczące poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w szczególności pieszych. Akcja profilaktyczna miała na celu przypomnienie o nowych zasadach dotyczących zarówno pieszych, a także kierujących pojazdami. Policjanci w Wielkopolsce wręczali odblaski oraz materiały profilaktyczne.

Pamiętajmy, że niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego są piesi, użytkownicy jednośladów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego oraz urządzeń wspomagających ruch. 

Niestety podczas zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, to „niechronieni” są najbardziej narażeni na poważne obrażenia, uszczerbki na zdrowiu, a nawet utratę życia.

Wielkopolscy funkcjonariusze apelowali o wzajemny szacunek i tolerancję. W momencie, gdy każdy zacznie przestrzegać przepisów, z pewnością wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. 

WRD

Powrót na górę strony