Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Odznaczeni policjanci

Data publikacji 15.06.2021

Policjanci z Wielkopolski znaleźli się w gronie osób odznaczonych przez Ministra Zdrowia odznaką Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Wszyscy to członkowie policyjnych KREWniaków – Klubu Honorowych Dawców Krwi przy KWP w Poznaniu. To wyróżnienie to powód do dumy i okazja do promowania niezwykle ważnej idei krwiodawstwa.

Policyjny klub KREWniacy liczy 434 członków. Drzwi dla chętnych policjantów, policjantek, pracowników Policji są cały czas otwarte! Pięciu policjantów 14 czerwca zostało uhonorowanych odznaką Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu nadawaną przez Ministra Zdrowia za oddacie przynajmniej 20 litrów krwi. Większość osób z klubu to wieloletni, zasłużeni i odznaczeni krwiodawcy, którzy od lat są związani i zaangażowani w tę szczytną ideę.

Uroczystość wręczenia ministerialnych odznaczeń odbyła się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Z-ca Dyrektora dr Roman Klupieć podziękował odznaczonym za ich postawę i regularne uzupełnianie zapasów czerwonego płynu. Przypomniał, że nadal mimo wielu prób, nie udało się wyprodukować krwi. Dlatego tak ważni są honorowi dawcy krwi, bez których nie udało by się uratować wielu ludzkich istnień.

Odznaczeni to: podinsp. Robert Nowacki z KPP Grodzisk Wlkp., nadkom. Dariusz Majewski z KP Luboń, kom. Paweł Kusiak z KWP w Poznaniu, st. asp. Michał Leśnik z KPP Wolsztyn i asp. Witold Jankowski z KPP Kościan.

Serdecznie gratulujemy!

 

Powrót na górę strony