Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Leszno - Kolejne wykroczenia w kamerze grupy "Speed"

Aż osiem wykroczeń odnotowali policjanci z leszczyńskiej grupy „Speed” podczas kontroli kierowcy opla, który zwrócił na siebie uwagę mundurowych niezapiętymi pasami bezpieczeństwa. Zaraz potem mężczyzna pokonał dwa skrzyżowania na czerwonym świetle, co zarejestrowała kamera umieszczona w nieoznakowanym radiowozie. Jednak to nie wszystko…

W miniony weekend, w rejonie jednej ze stacji paliw na Alei Konstytucji 3 Maja w Lesznie uwagę policjantów z grupy „Speed” zwrócił kierowca osobowego opla, który wyjeżdżał z terenu stacji bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi pojechali za pojazdem, który na najbliższych dwóch skrzyżowaniach przejechał na wyświetlanym czerwonym świetle.

Policjanci natychmiast zatrzymali kierującego oplem astrą, którym okazał się 41-letni mieszkaniec Wschowy. Podczas sprawdzeń stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że  jest on w stanie po użyciu  alkoholu oraz że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo policjanci ustalili, że pojazd nie jest dopuszczony do ruchu, został sprowadzony z zagranicy i niezarejestrowany na terenie Polski, auto nie posiadało także ważnego obowiązkowego ubezpieczenia OC. Tablice rejestracyjne zamontowane w pojeździe były skradzione przed kilkoma dniami na terenie województwa lubuskiego.

Przewinieniami 41-latka zajmą się teraz policjanci z referatu ds. wykroczeń z leszczyńskiej Policji, a w dalszej kolejności sąd.

Monika Żymełka/DPB

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.88 MB)

Powrót na górę strony