KWP - "Jednośladem bezpiecznie do celu" - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - "Jednośladem bezpiecznie do celu"

Data publikacji 13.05.2021

W ramach Krajowego Programu Działań Profilaktycznych na rok 2021 koordynowanego przez Biuro Ruchu Drogowego KGP trwa akcja informacyjno – edukacyjna „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Sezon rozpoczął się, pogoda dopisuje i na drogach coraz częściej można spotkać kierujących jednośladami.

Na terenie województwa wielkopolskiego w ramach w/w programu Wydział Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu wraz z komendami miejskimi i powiatowymi naszego województwa prowadzi działania informacyjno – profilaktyczne mające na celu uświadomienie kierujących rowerami, motorowerami oraz motocyklami, jak ważne jest ostrożne oraz zgodne z przepisami poruszenie się po drodze. Policjanci przestrzegają, również kierujących samochodami, aby bacznie obserwowali drogę, w tym również często spoglądali w lusterka wsteczne. Równie ważne jest bezwzględne przestrzeganie zasad dotyczących pierwszeństwa przejazdu. Każde wymuszenie, chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.  

Wzajemny szacunek i tolerancja! Tymi wartościami zawsze i wszędzie powinien kierować się każdy uczestnik ruchu drogowego.

Należy również przypomnieć, że  20 maja 2021 roku wchodzi w życie nowelizacja Ustawy Prawo o ruchu drogowym, która będzie regulowała sposób poruszania się po drodze hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego oraz urządzeń wspomagających ruch. Przemieszczając się po drodze tymi pojazdami oraz urządzeniami również musimy pamiętać o bezpieczeństwie, rozsądku oraz obowiązujących przepisać prawnych. 

Kierujący jednośladami jak i piesi podczas kolizji i wypadków są szczególnie narażeni na obrażenia. W związku z czym nazywani, są „niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego”. 


„Jednośladem bezpiecznie do celu!” Będąc uczestnikami ruchu drogowego zadbajmy, aby to przesłanie nie było tylko zwykłym hasłem, lecz abyśmy mogli na drodze czuć się naprawdę bezpiecznie.  

Bartosz Wojciechowski/MŚ