Piła - Policjant po służbie powstrzymał agresora - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Piła - Policjant po służbie powstrzymał agresora

Data publikacji 30.03.2021

Funkcjonariusz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Pile będąc w czasie wolnym od służby usłyszał wołanie o pomoc. Nie pozostał obojętny i powstrzymał agresywnego mężczyznę. Sprawca awantury usłyszał w sumie trzy zarzuty.

W miniony piątek, w godzinach wieczornych doszło do awantury w jednym z mieszkań w centrum Piły. Posterunkowy Adam Galczak, znajdując się w tym samym budynku, usłyszał przez okno wołanie o pomoc przerażonej kobiety. Policjant pobiegł do miejsca skąd dobiegały hałasy. W środku zauważył zdemolowane mieszkanie oraz agresywnego mężczyznę, którego próbowali powstrzymywać domownicy.

Funkcjonariusz widząc, że sytuacja robi się coraz bardziej niebezpieczna, a mężczyzna nie reaguje na polecenia  zachowania spokoju -  zdecydował o użyciu siły fizycznej. Dzięki zastosowanym chwytom obezwładniającym mężczyzna nie stanowił już dla nikogo zagrożenia. Po krótkiej chwili na miejscu pojawił się umundurowany patrol, który przejął napastnika.  

Jak się okazało 35-latek był także poszukiwany w związku z zaległą karą pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Mężczyzna trafił najpierw do policyjnego aresztu, a ostatecznie do Zakładu Karnego, gdzie będzie przebywał przez najbliższe trzy lata.  Podczas interwencji sprawca wielokrotnie znieważył policjantów, kierował w stosunku do nich groźby pozbawienia życia oraz próbując się wyrwać funkcjonariuszom kopnął jednego z nich.

35-latek usłyszał trzy zarzuty, które dotyczą naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, znieważenia funkcjonariuszy oraz kierowania gróźb karalnych. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż. Wojciech Zeszot/IL

  • Umundurowany policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę