Kępno - Policjanci zatrzymali włamywaczy - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Kępno - Policjanci zatrzymali włamywaczy

Data publikacji 25.03.2021

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie po pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowej w miejscowości Mianowice. Powodem ucieczki były włamania, których zatrzymani się dopuścili kilka godzin wcześniej.

W nocy z 21 na 22 marca dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie od policjantów Posterunku Policji w Trzciny, o niezatrzymaniu się do kontroli drogowej pojazdu marki Opel w miejscowości Mianowice. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za pojazdem. Po prawie 20 km pościgu pojazd został zatrzymany w miejscowości Opatów.

Samochodem jechali dwaj mieszkańcy Łodzi, którzy wcześniej dokonali licznych kradzieży z włamaniem, między innymi na terenie powiatu ostrzeszowskiego i turkowskiego. Kierujący pojazdem to 37-letni mężczyzna, wraz z nim podróżował 46-latek. Obaj to mieszkańcy Łodzi.

Mężczyźni po zatrzymaniu pojazdu próbowali uciekać pieszo, lecz bardzo szybko zostali zatrzymani i obezwładnieni przez policjantów. W ich samochodzie znaleziono przedmioty pochodzące z kradzieży.

Dodatkowo kierujący pojazdem nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz znajdował się pod wpływem amfetaminy, którą również mężczyźni posiadali przy sobie. Zatrzymani byli wielokrotnie karani za podobne przestępstwa. Obaj trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Kępnie zastosował wobec zatrzymanych 3- miesięczny areszt.

Rafał Stramowski/MŚ