Złotów - Seryjny włamywacz w rękach policjantów - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Złotów - Seryjny włamywacz w rękach policjantów

Data publikacji 17.02.2021

Policjanci z Komisariatu w Krajence, ustalili kto stoi za włamaniami do domków letniskowych, garaży i pomieszczeń gospodarczych. 36-letni mieszkaniec gminy Tarnówka usłyszał w sumie 10 zarzutów. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia. Część skradzionych przedmiotów udało się mundurowym odzyskać.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Krajence zatrzymali 36-latka podejrzanego o włamania do domków letniskowych, garaży i pomieszczeń gospodarczych. Do tych zdarzeń dochodziło pod koniec 2020 roku oraz na początku 2021 roku na terenie gminy Tarnówka. Policjanci, analizując ślady i informacje zawarte w zgłoszeniach dotyczących kradzieży z włamaniem oraz dowody zabezpieczone w ramach postępowań, wytypowali mężczyznę podejrzewanego o te czyny.

Okazało się, że był to "strzał w dziesiątkę". Policyjne dochodzenie wykazało, że to właśnie zatrzymany przez funkcjonariuszy 36-letni mężczyzna włamywał się i kradł m. in. elektronarzędzia, rowery, pilarki spalinowe. Funkcjonariusze potwierdzili, że mieszkaniec gminy Tarnówka ma na swoim koncie szereg przestępstw przeciwko mieniu.

36-latek usłyszał w sumie 10 zarzutów. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu do 10 lat więzienia.

Maciej Forecki/MŚ