Pleszew - Zatrzymani za posiadanie i sprzedaż narkotyków - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Pleszew - Zatrzymani za posiadanie i sprzedaż narkotyków

Data publikacji 12.02.2021

Kryminalni z pleszewskiej komendy zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 25 do 29 lat. Dwóch z nich usłyszało zarzut posiadania i sprzedaży narkotyków, pozostali odpowiedzą za ich posiadanie. Za te czyny grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pleszewskiej komendy, prowadząc czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej i uzyskaną w tym zakresie informacją, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Skoda. Do zdarzenia doszło 9 lutego br. przed godz. 5.00 w Marszewie. Za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec gminy Czermin. Policjanci znaleźli w pojeździe środki narkotyczne w postaci marihuany i amfetaminy. 26-latek został przewieziony do pleszewskiej komendy, gdzie został przesłuchany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. 

Kryminalni, podczas przeszukania jego mieszkania znaleźli susz marihuany o wadze 95,5 grama. Mężczyzna posiadał także urządzenia służące do ważenia i porcjowania narkotyków. Podjęte, przez policjantów czynności operacyjne doprowadziły do zatrzymania kolejnych trzech mężczyzn, którzy mieli związek z tym przestępczym procederem. Wszyscy są mieszkańcami gminy Pleszew w wieku 25, 28 i 29 lat. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci zabezpieczyli susz roślinny w postaci marihuany o wadze łącznej ponad 1,5 kg, a także woreczki foliowe do porcjowania narkotyków. 

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dwóch z nich, 26 i 28-latek usłyszeli zarzuty posiadania i sprzedaży narkotyków, natomiast pozostała dwójka – odpowie za ich posiadanie. 

10 lutego br. Prokurator Rejonowy w Pleszewie zastosował wobec mężczyzn dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe. 

Za czyny, których się dopuścili grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. 
                                                 

Monika Kołaska/IL

  • Narkotyki zabezpieczone przez policjantów z KPP w Pleszewie
  • Narkotyki zabezpieczone przez policjantów z KPP w Pleszewie