KWP - Policjanci dla uczniów - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Policjanci dla uczniów

Data publikacji 01.09.2020

Dziś młodzież i dzieci wrócili do szkół po wielu miesiącach przerwy. Wielu z nich dopiero zadebiutowała w statusie „uczeń”. Ten wyjątkowy dzień ważny jest także dla policjantów, którzy dbali o bezpieczeństwo w szkołach i ich okolicy. Przed nami wielka odpowiedzialność! Tylko razem będziemy w stanie zapewnić sobie i najbliższym bezpieczeństwo, a policjanci od dziś będą o tym przypominać!

Droga do szkoły, cyberbezpieczeństwo, środki psychoaktywne, wykluczenie zachowań ryzykownych, odpowiedzialność prawna – to tylko kilka tematów, którymi my – policjanci będziemy się zajmować w trakcie roku szkolnego. Zależy nam na odpowiedzialnym zachowaniu uczniów oraz rodziców, w trosce o ich samych jak i ich otoczenie. 

W możliwym zakresie będziemy wraz z Wami uczniowie pracować w trakcie Waszych zajęć nad tematami problemowymi, nad rzeczami trudnymi, właściwymi, pozytywnymi. Posłużymy się niejednokrotnie wieloma przykładami i błędami innych, z których należy wyciągać wnioski. 
Dzisiejszy dzień spędziliśmy także wśród Was. Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 im. ks. prof. Józefa Tischnera mieliśmy możliwość uczestniczenia z Wami w tym wyjątkowym i jakże ważnym dniu. 

Życzymy Wam w nowym roku szkolnym 2020/2021 wielu niezwykłych zajęć, rozbudzania pasji, zawierania nowych znajomości i wiedzy, którą wykorzystacie w swoim życiu, a która stanie się Waszą mądrością. Bezpiecznego Nowego Roku Szkolnego!

policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu