Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Podsumowanie długiego majowego weekendu - video

Data publikacji 04.05.2020

Policjanci z Wielkopolski podsumowali długi majowy weekend na drogach. W tych dniach blisko 1500 policjantów ruchu drogowego, w różny sposób czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie naszego województwa.

Zakończył się długi majowy weekend. Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej i pogodowej, część osób zdecydowała się na wyjazdy. Od 30 kwietnia br. do 3 maja policjanci z całej Wielkopolski byli obecni na drogach, aby wszyscy podróżujący mogli bezpiecznie dotrzeć do celu i wrócić do swoich domów. W tych dniach pracowało blisko 1500 policjantów ruchu drogowego.

Przez 4 dni doszło do 27 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 31 zostało rannych. To również 258 kolizje, w których na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Niestety podczas tego czasu policjanci zatrzymali również 73 pijanych kierowców. Każdy z nich to potencjalny sprawca wypadku. Kontroli podlegał również stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci, a także przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości.

Przykładem takiej kontroli było zatrzymanie bmw przez policjantów z Grupy SPEED. Kierowca na DK 11 wyprzedzał w niedozwolonym miejscu, przekroczył dozwoloną prędkość, poruszał się niesprawnym technicznie samochodem. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 600 złotych, dostał 11 punktów karnych. Dodatkowo policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny.

Jednocześnie policjanci przypominają, że przestrzeganie przepisów i szeroko rozumiany rozsądek oraz uwaga za kierownicą naszych pojazdów, nadal obowiązują.

Maciej Święcichowski

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.8 MB)

Powrót na górę strony