Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śrem - Dzielnicowi uczyli jak ratować

Data publikacji 15.11.2019

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim uczyli dzieci jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Maluchy dowiedziały się jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i co zrobić kiedy ktoś zemdleje. Dzieci chętnie włączały się do rozmowy z policjantami i były pozorantami, kiedy pokazywali oni w jaki sposób ułożyć osobę, która potrzebuje pomocy.

6 listopada br., a także wcześniej 9 i 18 października, policjanci z ksiąskiego posterunku odwiedzali dzieci z przedszkoli w: Mszczyczynie, Międzychodzie i Wieszczyczynie.

St. asp. Zbigniew Barcz, mł. asp. Mateusz Snela i sierż. Tomasz Wiła uczyli dzieci zasad bezpiecznego poruszania się pieszego w ruchu drogowym, opowiadali o policyjnym rzemiośle i mówili też o tym jakie działania ratownicze podejmują funkcjonariusze Policji. Podczas spotkań w Międzychodzie i Wieszczyczynie mundurowi uczyli najmłodszych także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzielnicowi wyjaśnili przedszkolakom jak należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz jak się zachować kiedy ktoś zemdleje i w jakiej wówczas pozycji należy ułożyć taką osobę. Policjanci mówili też najmłodszym o tym jak wezwać osoby, które udzielą specjalistycznej pomocy.

Dzieci chętnie włączały się do rozmowy z policjantami i były pozorantami, kiedy pokazywali oni w jaki sposób ułożyć osobę, która potrzebuje pomocy.

Na zakończenie maluchy z zaciekawieniem i radością wsiadały do policyjnego radiowozu, który zawsze jest swoistą atrakcją takich spotkań.

 

 

 

Ewa Kasińska/PG

Powrót na górę strony