Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konin - Areszt za narkotyki

Nawet 10 lat będzie mógł spędzić w więzieniu 41-letni mieszkaniec Konina, którego zatrzymali do kontroli konińscy policjanci. Okazało się, że w samochodzie przewoził ponad 0,5 kg substancji psychotropowej 3-CMC. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

BMW z przyciemnionymi szybami zwróciło uwagę policjantów z Wydziału Kryminalnego na ul. Przemysłowej we wtorek kilkanaście minut po 14:00. Zatrzymali pojazd i postanowili przyjrzeć się i kierowcy i samochodowi. Tym bardziej, że był to znany im mężczyzna, z którym już wcześniej mieli do czynienia.

Tzw. „policyjny nos” nie pomylił się po raz kolejny. O ile z kierowcą było wszystko w porządku, to policjanci w samochodzie znaleźli ponad pół kilograma krystalicznej substancji. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a zawartość trzech foliowych worków trafiła natychmiast do badań. Wynik był jednoznaczny – specjalista orzekł, że jest to substancja psychotropowa 3-CMC – krótko mówiąc narkotyk.

25 września 41-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, ale przed prokuratorem odmówił składania wyjaśnień. Jednak zgromadzony materiał dowody był na tyle silny, że sąd przychylił się do wniosku prokuratora i najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Kodeks karny za posiadanie znacznej ilości narkotyków przewiduje karę do 10 lat więzienia.

 

 

Marcin Jankowski

Powrót na górę strony