Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP – Trafił do aresztu za amfetaminę o wartości ćwierć miliona złotych

Data publikacji 01.03.2019

Ponad sześć kilogramów amfetaminy posiadał mężczyzna zatrzymany przez policjantów z wydziału antynarkotykowego KWP w Poznaniu. Podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału antynarkotykowego KWP w Poznaniu zdobyli informacje, że wytypowany przez nich mężczyzna może posiadać narkotyki. W poniedziałek 25 lutego br. pod Obornikami zatrzymano taksówkę, którą podejrzany jechał. Policjanci skontrolowali i przeszukali auto. W tych działaniach uczestniczył także przewodnik z poznańskiego Urzędu Celno-Skarbowego ze specjalnie szkolonym psem do wykrywania narkotyków.

Podczas przeszukania, w torbie należącej do pasażera taksówki funkcjonariusze znaleźli sześć opakowań z białym proszkiem. Okazało się, że było to ponad 6 kg czystej amfetaminy. Policjanci oceniają jej wartość na około 250 tys. zł.

Zatrzymany z narkotykami mężczyzna to Piotr M. (39 l) z Czerwonaka. Okazało się że przebywał on na krótkotrwałej przepustce z zakładu karnego, gdzie odbywa wyrok za zabójstwo.

Policjanci przedłożyli w Prokuraturze Rejonowej w Obornikach materiały dowodowe, które dały podstawę do ogłoszenia zarzutów podejrzanemu. Na wniosek Policji i Prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za posiadanie dużej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Andrzej Borowiak/DPB

 

  • pies rasy labrador we wnętrzu samochodu poszukuje ukrytych narkotyków
  • woreczki z białym proszkiem leżące na podłodze
Powrót na górę strony