Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP – Policjanci na targach BUDMA 2019

Data publikacji 18.02.2019

Od 12 do 15 lutego 2019 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się „Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury – BUDMA 2019”. Wielkopolska Policja aktywnie włączyła się do udziału w tym przedsięwzięciu promując kwestie związane z bezpieczeństwem oraz informując zwiedzających o skutecznych metodach i sposobach unikania zagrożeń w specjalnie przygotowanym punkcie konsultacyjnym.

Istotnym elementem kształtowania bezpieczeństwa jest wiedza dotycząca bezpieczeństwa, montażu stolarki oraz zabezpieczeń jak również praw konsumentów - właścicieli czy też inwestorów obiektów budowlanych. Dlatego Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z Wydawnictwem „Forum Branżowe” i Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta w Poznaniu opracował i wydał „Poradnik dla Inwestora - Ochrona przed włamaniem”. W publikacji dużo miejsca poświęcono niezwykle istotnej dla wszystkich sprawie zabezpieczenia obiektów przed włamaniami, a mianowicie omówiono najnowsze i możliwe do zastosowania w celu zabezpieczenia urządzenia techniczne. Staraliśmy się również odpowiedzieć na pytanie jak sami możemy skutecznie zapobiegać kradzieżom z włamaniem. Przedstawialiśmy w tym zakresie wiele interesujących rozwiązań i propozycji. Naszym celem było aby opracowany przez nas materiał oraz prowadzone konsultacje przyczyniały się do właściwego zabezpieczenia obiektów. 

Poradniki cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Każdy kto odwiedził punkt konsultacyjny mógł porozmawiać z rzeczoznawcami z branży zabezpieczeń oraz otrzymać poradnik. Stoisko licznie odwiedzali przedstawiciele różnorodnych grup społecznych i zawodowych – nie tylko z terenu województwa wielkopolskiego. Dodatkowo zwiedzający mogli na bieżąco obejrzeć stoiska wystawców celem zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi zmniejszającymi ryzyko stania się ofiarą przestępstwa. Zapoznawali się również z nowymi trendami oraz produktami w zakresie zabezpieczeń.

Henryk Gabryelczyk/IL

 

Powrót na górę strony