Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Zatrzymany agresywny mężczyzna

Data publikacji 07.09.2018

Poznańscy policjanci zatrzymali agresywnego napastnika, który przy użyciu młota budowlanego oraz noża zaatakował postronnego mężczyznę, a chwilę wcześniej zdemolował drzwi wejściowe do obiektu handlowego. Zaatakował także interweniujących policjantów. Napastnik był tak agresywny, że policjanci zmuszeni zostali do użycia broni, w wyniku czego sprawca został skutecznie obezwładniony i zatrzymany.

W nocy z 6 na 7 września br. poznańscy policjanci otrzymali dwa zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie na ulicy Głównej w Poznaniu, który najpierw zdemolował wejście do sklepu spożywczego, a następnie zaatakował postronnego mężczyznę siedzącego w pojeździe. W obydwu zgłoszeniach pojawiła się informacja, że sprawca posługuje się nożem i młotem budowlanym. 

Dyżurny natychmiast w to miejsce skierował 4 policjantów Grupy Realizacyjnej. Kiedy policjanci wjechali na parking sprawca od razu ich zaatakował. W jednej ręce trzymał nóż, a w drugiej młot budowlany, którym zaczął uderzać w szyby radiowozu. Policjanci natychmiast przystąpili do obezwładnienia mężczyzny, jednak był on tak agresywny, że zmuszeni zostali do użycia broni. W efekcie podjętych działań agresor został obezwładniony i zatrzymany. Badający przebieg zdarzenia policjanci nie wykluczają, że mężczyzna znajdował się pod wpływem środków psychoaktywnych, dlatego została pobrana mu krew do badań. 

W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznał jeden z policjantów, którego raniły odłamki szkła od zbitej szyby. Obecnie policjanci zbierają materiał dowodowy, który będzie podstawą przestawienia zarzutów agresywnemu mężczyźnie. O tym jakie to będą zarzuty – zadecyduje prokurator. 

Zatrzymany to 36-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. 

 

Iwona Liszczyńska/DPB

Powrót na górę strony