Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrów Wlkp. - Zatrzymany za liczne kradzieże i włamania

Data publikacji 29.09.2017

W ręce ostrowskich policjantów wpadł 24-letni mężczyzna, podejrzany o liczne kradzieże oraz włamania do domów i mieszkań. Złodziej kradł wszystko, co wpadło mu w ręce, począwszy od sprzętów elektronicznych, poprzez biżuterię, rower, alkohol, czy papierosy.

Od początku sierpnia br. w Ostrowie Wielkopolskim doszło do kilku kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań. Cztery zgłoszenia dotyczyły kradzieży z włamaniem.

W kolejnych przypadkach złodziej wykorzystał fakt niezamkniętych mieszkań i pomieszczeń gospodarczych. Jego łupem padały różne przedmioty m. in. kamera cyfrowa, laptop, tablet, rower,  biżuteria, aluminiowa drabina czy alkohol.

Na podstawie prowadzonych czynności i analizy gromadzonego materiału, funkcjonariusze ustalili, że za tymi przestępstwami stoi prawdopodobnie ta sama osoba.

24 września br. policjanci wpadli na trop podejrzanego. Tego samego dnia został on zatrzymany. Dalsze działania potwierdziły ustalenia policjantów. Funkcjonariusze w mieszkaniu mężczyzny jak również w lombardach znaleźli  i zabezpieczyli część utraconego mienia.

24-letni ostrowianin usłyszał już zarzuty dotyczące włamań  i kradzieży mienia. Przyznał się do ich popełnienia. Podejrzany działał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. "recydywy", a więc sąd może mu wymierzyć teraz karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Małgorzata Łusiak/ RKG

Powrót na górę strony