Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Robił zakupy i zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 26.07.2017

Policjant z Wydziału Kryminalnego jeżyckiego komisariatu, w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. Przypadkowo trafił na niego podczas robienia zakupów. Mężczyzna spędzi teraz pól roku w Areszcie Śledczym, gdzie odsiedzi wyrok za oszustwa i wyłudzenia.

22 i 23 lipca br. jeżyccy policjanci przeprowadzili akcję „Poszukiwany”. Kryminalni w ciągu dwóch dni intensywnie pracowali nad znalezieniem osób, które były w ich zainteresowaniu. Przez 48 godzin sprawdzali każde źródło, które mogłoby doprowadzić ich do osób poszukiwanych.

Po skończonej pracy, jeden z kryminalnych z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce poszedł na zakupy. Gdy chciał zapłacić za towar, przy jednej z witryn sklepowych zauważył mężczyznę, którego twarz wydawała mu się znajoma. Po krótkiej chwili już wiedział, że mężczyzna ten jest poszukiwany i kojarzy go ze zdjęcia poglądowego, które oglądał kilka godzin wcześniej na służbie.

Natychmiast go obezwładnił i wezwał wsparcie kolegów, którzy kontynuowali poszukiwania popołudniu. Po potwierdzeniu tożsamości mężczyzny, okazało się że 50 -latek faktycznie jest poszukiwany i musi zostać doprowadzony do Aresztu Śledczego. Pół roku pozostanie w zamknięciu, gdzie dokończy odsiadywać karę za oszustwa i wyłudzenia.

Podczas akcji „Poszukiwany”, która trwała 48 godzin, jeżyccy kryminalni zatrzymali 6 osób poszukiwanych m. in. przez Policję, prokuratury i sądy.

 

 

Piotr Garstka

Powrót na górę strony