Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Rusza akcja "PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI" - video

Data publikacji 26.07.2017

W najbliższych dniach policjanci w całej Wielkopolsce przeprowadzą kolejną edycję akcji „PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI”. Cały czas na drogach naszego województwa odnotowujemy wiele wypadków drogowych, często śmiertelnych. Ogromna ilość osób zostaje rannych, a wiele osób siada za kierownica pod wpływem alkoholu. „PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI” ma na celu eliminowanie takich zachowań i zdarzeń. Kierowcy łamiący prawo, a także inni uczestnicy ruchu drogowego, nie mogą w tych dniach liczyć na policyjne pouczenia.

Przypominamy, prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Każde 10km/h więcej, to wydłużona droga hamowania i mniej czasu na podjęcie skutecznego manewru w sytuacji zagrożenia.

Często przyczyną wypadku jest niedostosowanie prędkości do warunków pogodowych. Mokra nawierzchnia, bądź rażące słońce nie są atutami bezpiecznej jazdy. Musimy pamiętać również o tym, że wyjeżdżając w daleka podróż musimy być wypoczęci i w pełni możliwości psychofizycznych.

Nie tylko kierowcy samochodów są ofiarami, bądź sprawcami wypadków drogowych. Motocykliści, rowerzyści i piesi również są zobowiązani do przestrzegania powyższych zasad. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na uwadze przepisy ruchu drogowego. Znajomość przepisów, odpowiednie wyposażenie naszego środka transportu, używanie odblasków – te wszystkie elementy mają wpływ na nasze drogowego bezpieczeństwo.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Poniżej prezentujemy nagrania z policyjnych video rejestratorów, dokumentujące rażące przekroczenia prędkości. Zbyt często skutkiem takich nieodpowiedzialnych zachowań są ranni i zabici na naszych drogach.

 

 

Piotr Garstka

  • 11 #1
  • 11 #2
  • 11 #3
  • 11 #4
  • 11 #5
  • 11 #6

Film 11

Pobierz plik 11 (format mp4 - rozmiar 18.73 MB)

Powrót na górę strony