Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Policjanci weszli do sklepu z dopalaczami

Data publikacji 07.07.2017

Policjanci z Wildy wspólnie z Państwową Inspekcją Sanitarną weszli do sklepu przy ul. Przemysłowej, gdzie mały być sprzedawane dopalacze. Zabezpieczono 3 opakowania nieznanej substancji i zatrzymano 2 osoby. Lokal został zamknięty.

Policjanci z Komisariatu Poznań Wilda w ramach prowadzonej sprawy dotyczącej handlu środkami zastępczymi tzw. dopalaczami, 6 lipca weszli do sklepu przy ul. Przemysłowej w Poznaniu. Z informacji wynikało, że w tym miejscu mogą być sprzedawane zabronione substancje. Na miejscu, w związku z tym, że nikt nie otwierał drzwi, podjęto decyzję o siłowym wejściu do środka. Na miejscu zatrzymano 2 osoby. Osobą, która sprawowała nadzór nad lokalem i zajmowała się sprzedażą, okazał się 19-letni mieszkaniec Chorzowa. Drugim zatrzymanym był 31-letni mieszkaniec Poznania zainteresowany kupnem tych środków.

Na miejscu wykonano wszystkie niezbędne czynności z udziałem technika kryminalistyki i psa służbowego do wykrywania zapachu narkotyków. Obecni byli również pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Lokal został zabezpieczony. Policjanci znaleźli 3 opakowania z nieznaną zawartością, która zostanie poddana szczegółowej analizie. Jeżeli badania potwierdzą, że były to środki odurzające, osoba, które je sprzedawała może usłyszeć zarzut z art. 160 kodeksu karnego zagrożony karą do 3 lat więzienia. Wszystkie okoliczności funkcjonowania tego sklepu będą dokładnie wyjaśniane przez policjantów z Poznania.

 

 

Maciej Święcichowski/PG

  • 11 #1
  • 11 #2
  • 11 #3
  • 11 #4
  • 11 #5
  • 11 #6

Film 11

Pobierz plik 11 (format mp4 - rozmiar 11.17 MB)

Powrót na górę strony