Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kościan - Droga sesja, która się nie odbyła

Data publikacji 22.02.2017

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna wyłudził w 2012r. od mieszkanki powiatu kościańskiego 12 tys. złotych za profesjonalną sesję fotograficzną, która nigdy nie doszła do skutku.

13 lutego br. kościańscy policjanci dw. z Przestępczością Gospodarczą, zatrzymali 49-letniego mężczyznę, podejrzewanego o wyłudzenie pięniędzy od kobiety za niezrealizowaną usługę fotograficzną.

W 2012r. na jednym z portali internetowych z 24-letnią wówczas mieszkanką powiatu kościańskiego skontaktował się mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna zaproponował, że zrobi profesjonalną sesję fotograficzną, będącą przepustką do kariery modelki. Kobieta zgodziła się i  przelała na jego konto kwotę 12 tys. złotych.

Zgodnie z ustaleniami, mężczyzna zrobił kilka zdjęć próbnych i na tym zakończyła się współpraca. Jak ustalili policjanci, podał on kobiecie fałszywe dane dotyczące swojej osoby oraz miejsca zamieszkania. Ponadto zwodził ją w realizacji umówionej sesji.

Zniecierpliwiona kobieta zgłosiła ten fakt w jednostce Policji w Kościanie we wrześniu 2016r. Policyjne ustalenia doprowadziły funkcjonariuszy do 49-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego.  Wczoraj policjanci zatrzymali mężczyznę i po przewiezieniu do naszej jednostki przedstawili mu zarzut wyłudzenia pieniędzy. Podejrzany przyznał się postawionego zarzutu.

Za przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Apelujemy, żeby podchodzić z ostrożnością do różnego rodzaju okazji dotyczących atrakcyjnej pracy, za którą musimy najpierw zapłacić.

Radosław Nowak/ RKG

Powrót na górę strony