Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kalisz - Areszt za nielegalne papierosy i podrobioną wizę

Data publikacji 02.02.2017

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie zatrzymali 45–letniego obywatela Ukrainy, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to Skarb Państwa straciłby blisko 44 tys. złotych. To nie jedyne przestępstwo, za które odpowie 45-latek. Okazało się również, że mężczyzna nielegalnie wjechał na terytorium Polski. Wobec podejrzanego, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

25 stycznia br. w miejscowości Russów, policjanci z Komisariatu Policji w Stawiszynie podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Renault. Kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg za pojazdem. Auto udało się zatrzymać w miejscowości Piątek Mały Kolonia. Okazało się, że za kierownicą renault siedział obywatel Ukrainy.

W trakcie kontroli policjanci ujawnili w pojeździe pięć worków foliowych, w których znajdowały się papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że to ponad 50 tys. sztuk papierosów.

Funkcjonariusze ustalili również, w policyjnych systemach informatycznych, że 45-latek przebywa nielegalnie na terytorium Polski. Okazało się, że w jego paszporcie znajdowała się podrobiona wiza, a on sam ma orzeczony zakaz wjazdu na terytorium krajów Schengen.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, którzy zgromadzili materiał dowodowy w tej sprawie. Ostatecznie podejrzany usłyszał cztery zarzuty dotyczące Kodeksu Karnego oraz Kodeksu Karnego Skarbowego.

27 stycznia br. Sąd Rejonowy w Kaliszu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu kara 5 lat więzienia.

 

 

Anna Jaworska - Wojnicz/PG

Powrót na górę strony