Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Leszno - Policjanci zatrzymali sprawców napadu

Data publikacji 19.01.2015
DSC 0331Kilkanaście godzin zajęło policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalenie tożsamości i zatrzymanie sprawców usiłowania rozboju. Dwaj młodzi, zamaskowani mężczyźni z nożem w ręce napadli na pracownicę jednego z leszczyńskich punktów lotto. Za ten czyn sprawcom grozi do 15 lat więzienia.


Informację o napadzie otrzymał dyżurny leszczyńskiej komendy 15 stycznie br. Do zdarzenia doszło w jednym z punktów lotto mieszczących się na terenie miasta. Pracująca tam kobieta poinformowała, iż do lokalu wszedł zamaskowany mężczyzna, wybił szybę w okienku i zażądał wydania pieniędzy. Napastnik miał na głowie założoną kominiarkę, a w ręku trzymał nóż. Pracownica zamiast pieniędzy, spod lady wyciągnęła gaz łzawiący i zagroziła jego użyciem. Na ten widok mężczyzna wybiegł z kolektury. Wtedy pracownica zauważyła, iż na zewnątrz czekał drugi zamaskowany sprawca. Obydwaj zbiegli z miejsca zdarzenia.

Policjanci natychmiast podjęli czynności w tej sprawie. Praca dzielnicowych oraz informacje przekazane przez okolicznych mieszkańców pozwoliły na wytypowanie kręgu osób, z którego mogli wywodzić się sprawcy. Pierwszego z napastników policjanci zatrzymali jeszcze tego samego dnia. Natomiast drugi trafił do policyjnego aresztu dzień później. Obaj zostali zatrzymani w miejscu swojego zamieszkania. Sprawcami okazali się młodzi ludzie - 19-letni mieszkaniec Leszna i 18-letni mieszkaniec powiatu górowskiego.

Policjanci sprawdzają, czy podejrzani mają związek z innymi przestępstwami dokonywanymi na terenie miasta i powiatu leszczyńskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że starszy ze sprawców ma na sumieniu podobne przestępstwa. 19-latek tydzień wcześniej dokonał dwóch napadów na placówki handlowo-usługowe w centrum miasta. Zamiast noża używał wówczas miotacza gazu o wyglądzie pistoletu. W jednym przypadku zastraszona ekspedientka wydała napastnikowi blisko 1500zł. W drugim miejscu mężczyzna uciekł bez łupu.

Młodszemu ze sprawców śledczy przedstawili już zarzut usiłowania rozboju w kolekturze lotto. Prokuratura Rejonowa w Lesznie na wniosek Policji zastosowała wobec 18-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, natomiast 19-latek został na wniosek prokuratora aresztowany przez Sąd Rejonowy w Lesznie na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grozi teraz do 15 lat więzienia.

Powrót na górę strony