KWP - Zatrzymania po meczu Polska - Rosja
Data publikacji 14.06.2012
Policjanci po transmisji meczu Polska - Rosja zatrzymali na Starym Rynku chuliganów rzucających butelkami. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch Polaków i dwóch Chorwatów. Dzisiaj staną przed sądem w trybie przyspieszonym.We wtorek transmisję meczu reprezentacji Polski i Rosji w poznańskiej strefie kibica oglądało ponad 23 tys. kibiców. Na starym Rynku w tym samym czasie zgromadziło się około 18 tys. fanów piłki nożnej. Do późnych godzin nocnych w centrum miasta trwała pomeczowa zabawa.
Doskonałą atmosferę mógł zepsuć drobny incydent, do którego doszło około godz. 23.00 na Starym Rynku, u zbiegu ulicy Zamkowej i Rynkowej. Grupa pijanych mężczyzn przewróciła kosz ze śmieciami i zaczęli rzucać butelkami w stronę policjantów oddziału prewencji, pilnującego porządku w tym miejscu.
Głupie zachowanie podpitych kibiców szybko zakończyli mundurowi policjanci. Zatrzymali dwóch Polaków i dwóch Chorwatów, którzy rzucali butelkami. Wszyscy trafili do wytrzeźwienia, a dzisiaj w trybie przyspieszonym staną przed sądem za napaść na policjantów.
Doskonałą atmosferę mógł zepsuć drobny incydent, do którego doszło około godz. 23.00 na Starym Rynku, u zbiegu ulicy Zamkowej i Rynkowej. Grupa pijanych mężczyzn przewróciła kosz ze śmieciami i zaczęli rzucać butelkami w stronę policjantów oddziału prewencji, pilnującego porządku w tym miejscu.
Głupie zachowanie podpitych kibiców szybko zakończyli mundurowi policjanci. Zatrzymali dwóch Polaków i dwóch Chorwatów, którzy rzucali butelkami. Wszyscy trafili do wytrzeźwienia, a dzisiaj w trybie przyspieszonym staną przed sądem za napaść na policjantów.


